środa, 6 września 2017

BYTOM: eNka jednak zostanie na linii 38, choć tylko jedna

Tramwaje Śląskie poinformowały jakiś czas o swojej decyzji w sprawie przyszłości linii 38. Jak się okazuje, tradycja połączy się w Bytomiu z nowoczesnością, bo po realizacji kontraktu na tabor, na trasę wzdłuż Piekarskiej trafi jeden dwukierunkowy tramwaj z częścią niskopodłogową, natomiast drugą brygadę nadal obsługiwać będzie zabytkowy Konstal N.

To rodzaj kompromisu między historią a koniecznością zapewnienia dostępu do tej linii tramwajowej także osobom o ograniczonej mobilności. Być może jednak w przypadku 1 listopada na trasę wyjeżdżać będą wyłącznie nowe tramwaje tak, by możliwie ułatwić odwiedzającym cmentarz Mater Dolorosa, dotarcie na groby bliskich. Oczywiście do tego czasu pozostaje wciąż jeszcze kilka lat, mimo to potencjalne zarzucenie obsługi linii 38 przez Paulka i Hildkę wywołało spore poruszenie w w mediach lokalnych i branżowych.

Zanim dojdzie do zmian w obsadzie taborowej, ulica Piekarska przejdzie gruntowną modernizację, także w kwestii torowiska tramwajowego. Zakończenie prac planowane jest w pobliżu dostawy nowych wagonów.

fot. Tramwaje Śląskie

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Anonimowe komentarze nie będą akceptowane