wtorek, 19 września 2017

KIELCE: przetarg na łącznicę do CMK!

PKP PLK ogłosiły przetarg na budowę łącznicy kolejowej, pozwalającej wjechać pociągom od strony Kielc na Centralną Magistralę Kolejową w kierunku Warszawy. Postulowana od lat inwestycja znalazła się na liście Krajowego Programu Kolejowego. Nowa linia kolejowa otrzyma numer 582 i połączy posterunek odgałęźny Czarnca ze stacją Włoszczowa Północ.

Postępowanie ma wyłonić firmę, która w trybie "projektuj i buduj" zrealizuje inwestycję. Szacuje się, że koszt przedsięwzięcia wyniesie blisko 41,7 miliona złotych netto. PKP PLK chcą, by inwestycja została zrealizowana maksymalnie w 23 miesiące. Jest jednak pewien problem: jeżeli nie zostanie przyznane dofinansowanie z UE, zamówienie może przepaść.

Cena stanowi w przetargu tylko 60% wagi oceny. Kolejne 20% to termin realizacji zlecenia, obejmujący także wszelkie prace projektowe i przygotowawcze, natomiast pozostałe 20% wagi oceny przypada na doświadczenie personelu startującego podmiotu. Oferty składać można do 26 września. Realizacja łącznicy otworzyłaby całe Świętokrzyskie na Polskę, szczególnie jeśli chodzi o Warszawę, bo podróż pociągiem uległaby znacznemu skróceniu.

fot. Biznes Onet

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Anonimowe komentarze nie będą akceptowane