czwartek, 7 września 2017

MAŁOPOLSKA: pasażerowie KMŁ testują składy 14WE

W poniedziałek, 2 września, wypożyczone od przez Koleje Małopolskie od Industrial Division, składy 14WE z Newagu zaczęły zabierać pasażerów. To kolejny etap testów, które mają odpowiedzieć na pytanie, czy dwie zmodernizowane jednostki zatrzymać u siebie, czy jednak nie.

Elektryczne zespoły trakcyjne 14WE wyruszyły na trasy z Krakowa do portu lotniczego w Balicach oraz do Tarnowa. Kursują rano i wieczorem. Po pierwszym etapie prób eksploatacyjnych, teraz przed Kolejami Małopolskimi najważniejszy sprawdzian - opinia pasażerów. Oczywiście prawdą jest, że jednostki przeszły modernizację przestrzeni pasażerskiej, zostały wzbogacone o klimatyzację i monitoring, mimo to jednak tzw. bebechy, a więc silniki trakcyjne, zawieszenie i napęd pochodzą z jednostek EN57. To powoduje, że realny komfort podróżowania jest raczej zbliżony do standardów oferowanych przez Przewozy Regionalne, niż do tego, do czego przyzwyczaiły swoich pasażerów Koleje Małopolskie. Tymczasem ciekawe, jak testy ostatecznie wypadną.

Małopolski przewoźnik jest otwarty na wszelkie głosy ze strony pasażerów. Opinie z ich strony pozwolą kolejarzom podjąć odpowiednie decyzje. Koleje Małopolskie proszą więc podróżnych o przesyłanie opinii na adres: km@malopolskiekoleje.com.pl, w temacie wiadomości wpisując hasło "testowanie pociągu".

fot. Industrial Division

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Anonimowe komentarze nie będą akceptowane