środa, 13 września 2017

MAŁOPOLSKA: rusza połączenie Krakowa i Jasła!

Po wielu latach posuchy zarówno Gorlice, jak i Jasło, zyskały najpierw szczątkowe połączenie dalekobieżne, a teraz przyszedł czas na wyczekiwane przez wszystkich połączenie regionalne z Krakowem. Od dawna nie było takiej oferty, i chociaż na razie będzie to typowo studenckie, piątkowo-niedzielne połączenie, to i tak jest się z czego cieszyć.

Od 1 października w każdą niedzielę pociąg wyruszać będzie z Jasła o 16:30, po drodze odwiedzając Biecz (16:57), Gorlice Zagórzany (17:08), Tuchów (18:37), Tarnów (18:59) oraz Brzesko (19:16) i Bochnię (19:24). Skład dotrze do Krakowa Głównego o 20:05. Połączenie w kierunku przeciwnym wyruszać będzie od 6 października w każdy piątek, o godzinie 17:38. Przyjazd do Gorlic Zagórzan zaplanowano na 20:20, natomiast cel podróży, czyli stację Jasło, pociąg osiągnie o 20:59. To jednak nie wszystko...

Pociąg, głównie w celach serwisowych, będzie zjeżdżał z Jasła do Nowego Sącza. Odjazdy zaplanowano w piątki (od 6 października) o 21:15. Cel pociągi osiągać będą o 23:04. Połączenie powrotne w tej relacji będzie realizowane w niedziele, począwszy od 8 października, o 14:16. W Jaśle skład zamelduje się na 16:19, gdzie płynnie przejdzie w połączenie do Krakowa. Wszystkie wspomniane połączenia realizować będzie samorządowa spółka Koleje Małopolskie, a do ich obsługi wystawiany będzie nowy Impuls, wyposażony w wi-fi, klimatyzację, który pomieści aż 250 osób na miejscach siedzących.

Nowe połączenie do Jasła to efekt wielomiesięcznych starań lokalnych aktywistów z Jasła i Gorlic. Dzięki niemu podróż do Krakowa i z powrotem, zwłaszcza dla studentów, będzie znacznie łatwiejsza. Nie bez znaczenia pozostaje też cena, bo za bilet studencki płacić będziemy mniej niż 10 złotych. Biorąc ponadto pod uwagę zamknięcie części linii Jasło - Rzeszów, na odcinku między Boguchwałą a Czudcem, połączenie to może zyskać dodatkowych amatorów, którzy dotąd podróżowali przez Rzeszów. Być może jego popularność spowoduje, że już niedługo zostanie ono rozszerzone o kolejne dni?

fot. Newag

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Anonimowe komentarze nie będą akceptowane