czwartek, 14 września 2017

ŁÓDŹ: przed tramwajem do Pabianic jest nadzieja - będzie remont!

Pabianice doczekają się remontu linii tramwajowej! W rozstrzygniętym na początku września konkursie w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla województwa łódzkiego Gminy Pabianice i Ksawerów uzyskały dofinansowanie prac modernizacyjnych w kwocie blisko 88 milionów złotych. To właśnie z RPO pochodzić będą środki na tę inwestycję.

Chodzi o fragment Pabianice - Ksawerów, wchodzący w skład Łódzkiego Tramwaju Metropolitalnego. Cała inwestycja pochłonie około 146 milionów złotych. Poza dogłębną modernizacją istniejącej infrastruktury, Pabianice wzbogacą się o nowe przystanki tramwajowo-autobusowe, a także wydzielony tram-bus-pas. Dodatkowo w mieście pojawi się ITS, czyli inteligentny system transportowy, który ma dawać tramwajowi priorytet na skrzyżowaniach, połączonego z urządzeniami informacji pasażerskiej.

Prace mają rozpocząć się w trzecim kwartale przyszłego roku. Projekt w całości ma zostać zakończony do 30 września 2020 roku. Taki stan rzeczy pozwoli w przyszłości nie tylko poprawić komfort i czas podróżowania, ale też zapewnić lepszy rozkład jazdy na linii pabianickiej, gdzie dziś tramwaje w ogóle nie kursują. Co z pozostałymi odcinkami? Nie wiadomo, choć katastrofalny jest stan torowisk w Zgierzu i w kierunku Ozorkowa. Nie ma też jednoznacznych deklaracji odnośnie linii lutomierskiej, gdzie mimo planów wciąż nie udało się wznowić ruchu.

fot. EPAinfo

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Anonimowe komentarze nie będą akceptowane