sobota, 2 września 2017

ZKA podczas modernizacji linii grodziskiej - SKM Warszawa

Od 3 września, ze względu na modernizację linii grodziskiej, nie tylko Koleje Mazowieckie zmienią rozkład pociągów i wprowadzą komunikację zastępczą. Utrudnienia czekają także pasażerów SKM Warszawa, a dokładnie tych korzystających z linii S1. Na czas trwania prac pociągi tej linii zostaną wycofane z odcinka Warszawa Zachodnia - Pruszków.

W tym czasie, na osłodę, w dni powszednie (wyłączając święta), wybrane połączenia w ramach linii S1 pojadą trasą wydłużoną do stacji Warszawa Służewiec, przede wszystkim z myślą o pasażerach przesiadających się na przystanku Warszawa Aleje Jerozolimskie. Dotyczy to odjazdów z Warszawy Zachodniej od 5:36 do 21:17. Pozostałe kursy zakończą bieg na Dworcu Zachodnim. Odjazdy ze Służewca wykonywane będą w następującym zakresie: pierwszy pociąg o 6:20, ostatni o 22:00. Pociągi wczesnoporanne rozpoczynać będą bieg w stacji Warszawa Zachodnia. W dni wolne wszystkie pociągi linii S1 realizować będą kursy w relacji Warszawa Zachodnia - Otwock - Warszawa Zachodnia.

W zastępstwie linii S1 Zarząd Transportu Miejskiego uruchomi uzupełniającą linię ZKA o sygnaturze ZP, która połączy, w charakterze przyspieszonym, Warszawę z Pruszkowem. Dodatkowo, w celu obsługi Piastowa, ZTM znacząco zwiększy częstotliwość kursowania linii podmiejskiej 717. Bilety ZTM ważne będą także w autobusach zastępczych Kolei Mazowieckich, zarówno linii ZG jak i ZB, z uwzględnieniem stosownych stref taryfowych.

mat. ZTM Warszawa

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Anonimowe komentarze nie będą akceptowane