sobota, 28 października 2017

KRAKÓW: tramwaje wracają na Długą

Kończą się prace związane z modernizacją skrzyżowania ulicy Długiej z Basztową. Ponadto całe przedsięwzięcie zostało przyspieszone o prawie miesiąc, dzięki czemu powrót tramwajów w tym miejscu zaplanowano już na 11 listopada, a nie, jak zakładano pierwotnie, na grudzień. Tymczasem pasażerów czeka jeszcze jedna niespodzianka.

Już we wtorek, 31 października, na torowisku tramwajowym w ciągu ulicy Długiej zagości cmentarna linia tramwajowa 80, która połączy Salwator z Krowodrzą. Linia ta funkcjonować będzie przez trzy dni, aż do 2 listopada włącznie. Połączenie to zapewni dojazd z centrum miasta do punktu przesiadkowego na Nowym Kleparzu, co ułatwi dojazd do Cmentarza Rakowickiego. Linia 80 funkcjonować będzie następująco:

  • 31 października od 12:00 do 19:00 co 10 minut i następnie co 20 minut,
  • 1 listopada do godziny 8:00 co pół godziny, od 9:00 do 17:00 co 10 minut, w pozostałych godzinach co 20 minut,
  • 2 listopada od 6:00 do 19:00 co 10 minut, poza tym co 20 minut.
I na tym na razie koniec, bo 3 listopada skrzyżowanie zostanie ponownie zamknięte na tydzień. Jest to związane z koniecznością dokończenia prac przy wylewaniu betonowych wypełnień torowiska. Pewne jest już jednak, że tramwaje wrócą na trasę przez Dunajewskiego i Długą już 11 listopada. Początkiem grudnia planowane jest ponadto włączenie ruchu tramwajowego na Basztowej, gdzie końca dobiegają prace modernizacyjne. 


fot. ZIKiT Kraków

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Anonimowe komentarze nie będą akceptowane