czwartek, 26 października 2017

KRAKÓW: w grudniu otwarcie łącznicy Zabłocie - Krzemionki - jazdy techniczne za nami

Już 10 grudnia, czyli od momentu wprowadzenia nowego rozkładu jazdy na kolei w Polsce, funkcjonować zacznie nowa łącznica kolejowa Zabłocie - Krzemionki w Krakowie, wraz z całkiem nowym przystankiem kolejowym Kraków Podgórze. Przed kilkoma dniami przejechał tamtędy już znany w Małopolsce "pociąg papieski", który jako pierwszy przetestował nową trasę. Tak więc jazdy techniczne mam już za sobą i oficjalnie można zacząć niecierpliwe odliczanie.

Budowana przez ostatnie lata łącznica znacząco skróci czas przejazdu pociągiem na południe Małopolski i w Tatry. Dzięki niej składy będą mogły ominąć dworzec w Płaszowie i uniknąć kłopotliwej zmiany kierunku jazdy. Dodatkowo ten nowy fragment torowiska pozwoli uatrakcyjnić kolej aglomeracyjną na południu Krakowa, dzięki znacznemu skróceniu czasu jazdy między Skawiną a centrum miasta.

W grudniu Koleje Małopolskie planują uruchomić kursy SKA do Skawiny i Podborów. Nie wiadomo na razie, w jakim kształcie połączenia takie miałyby być realizowane, jednak z pewnością zyskają one spore grono wiernych klientów, dla których komfortowe dotarcie do Krakowa będzie interesującą alternatywą dla zakorkowanej Zawiłej.

fot. Andrzej Wiśniewski (Dziennik Polski)

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Anonimowe komentarze nie będą akceptowane