wtorek, 24 października 2017

PODKARPACIE: bezpośrednie połączenie kolejowe z Przemyśla do Odessy?

Na fali wzrastającej popularności połączeń kolejowych między Przemyślem a Ukrainą, wywołanej przede wszystkim wprowadzonym w czerwcu ruchem bezwizowym, Koleje Ukraińskie przymierzają się do uruchomienia kolejnego składu na tej trasie. Dziś mamy do dyspozycji pociągi do Kijowa przez Lwów.

Nowy skład ma wyruszyć w dziewiczy rejs 10 grudnia, czyli za niespełna dwa miesiące. Ukrzaliznycia zamierza wytrasować go aż do Odessy i, co niezwykle ważne, ma być to skład kursujący codziennie. Wysoce prawdopodobne jest także to, że na tej relacji zobaczymy dobrze już znane jednostki Hyundai Rotem. Pociąg ma kursować przez Lwów, a dalej przez Tarnopol i Chmielnicki.

Nowe połączenie z pewnością przyczyni się czarnomorskiej metropolii, jaką jest Odessa. Wygodny i w miarę szybki dojazd przyciągnie zapewne wielu polskich turystów, dla których Ukraina z jest jużż od lat atrakcyjna pod względem podróżniczym. Z drugiej strony kolejny kurs w ciągu dnia poprawi możliwości dojazdu do Polski dla mieszkańców Ukrainy, którzy coraz chętniej wybierają przeprowadzkę do naszego kraju.

fot. VCPOST

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Anonimowe komentarze nie będą akceptowane