niedziela, 19 listopada 2017

"Autobusem przez Polskę" Odcinek 54: Warszawa, linia E-2

Linia E-2 to jedna z czterech pozostających linii ekspresowych w Warszawie. Została uruchomiona 2 stycznia 1992 roku pomiędzy nieistniejącą dziś pętlą Bemowo-Lotnisko a Wilanowem. Pozostawała w tej relacji do końca sierpnia 1998 roku, a z dniem 1 września trasę jej po północnej stronie przeniesiono na Nowe Bemowo.

W takim kształcie linia utrzymała się przez kolejne lata, przetrwała rozmaite zawirowania. Nie została w 2012 przerobiona na linię 402, ani w 2013 roku nie zastąpiła linii 422 na Miasteczku Wilanów. W tamtym czasie dorobiła się jedynie dodatkowego przystanku przy Dolnej. Dziś, z uwagi na budowę wolskiego odcinka II linii metra, kończy na przystanku Płocka-Szpital.

Linia kursuje jedynie w dni powszednie, w godzinach szczytu. Pojawia się w tym czasie na przystankach co 10 minut. Liczy 20 przystanków pełnych oraz jeden obsługiwany tylko w kierunku południowym, przy Okopowej. Czas przejazdu waha się od 38 do 50 minut. Trudno więc mówić o linii ekspresowej. W Warszawie przyjęło się mówić o linii "Edward", co stanowi pewną wariację na temat oznaczenia E-2.


fot. Pawel192 (warszawa.wikia.com)

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Anonimowe komentarze nie będą akceptowane