wtorek, 21 listopada 2017

DOLNOŚLĄSKIE: rozkład jazdy PKP IC na rok 2017/2018

10 grudnia w całym kraju zmieni się rozkład jazdy pociągów wszystkich przewoźników. Zmieni go także PKP Intercity. W ciągu najbliższych dni prześledzimy siatkę połączeń w poszczególnych województwach. Zaczynamy na Dolnym Śląsku.

Dla pasażerów z Wrocławia przewoźnik przygotował połączenia w postaci pociągu IC Pobożny do Szczecina przez Poznań oraz TLK Swarożyc do Szczecina przez Zieloną Górę. IC Barnim pojedzie do Wałbrzycha i Jeleniej Góry. IC Karkonosze z kolei połączy Jelenią Górę z Warszawą i Białymstokiem trasą przez Lubań i Legnicę, natomiast IC Orzeszkowa pojedzie na tej trasie przez Wałbrzych. Połączenie Jeleniej Góry z Bydgoszczą zapewni TLK Halny. Zmieniona trasa pociągu IC Hetman spowoduje, że pojawi się połączenie Jeleniej Góry z Lubelszczyzną. Utrzymana zostanie cykliczność rozkładu jazdy na głównych trasach: do Poznania takt godzinny, do Warszawy, Krakowa, Katowic oraz Trójmiasta pociągi pojadą co 2 godziny, a do Łodzi co cztery.

Dla Dolnego Śląska zaproponowane zostały ponadto dodatkowe możliwości podróżowania koleją na Ukrainę. Dzięki dogodnym przesiadkom w Przemyślu możliwe będzie skorzystanie z nocnego połączenia do Odessy i dziennych do Kijowa. 

Dolnośląskie okazało się jednym z tych województw, które generalnie wyszły na swoje...


Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Anonimowe komentarze nie będą akceptowane