wtorek, 28 listopada 2017

KRAKÓW: Koleje Małopolskie jadą do Skawiny! Promocyjny kurs już w sobotę!

Małopolska i jej samorządowy przewoźnik kolejowy, czyli Koleje Małopolskie, dopięły swego! Przewoźnik odzyskuje trasę do Miechowa i Sędziszowa wraz z wejściem w życie nowego rocznego rozkładu jazdy. To jednak nie wszystko, bo pociągi Kolei Małopolskich pojadą także do Skawiny, co stało się możliwe dzięki budowie łącznicy kolejowej Zabłocie-Krzemionki. Początek jej oficjalnej eksploatacji zaplanowano właśnie na 10 grudnia. Tymczasem tydzień wcześniej odbędzie się inauguracyjny przejazd promocyjny na trasie Kraków - Skawina.

2 grudnia, o godzinie 11:33, z dworca kolejowego w Skawinie wyruszy po raz pierwszy pociąg Kolei Małopolskich do stacji Kraków Główny. Po 20 minutach jazdy zamelduje się on w centrum miasta, gdzie po półgodzinnym postoju (o 12:23) ruszy z powrotem w stronę Skawiny. Drugą parę kursów promocyjnych zaplanowano na 13:11 ze Skawiny oraz 13:41 z Krakowa. Oczywiście kursy realizowane będą nowoczesnym pociągiem serii Impuls, wyprodukowanym dla Kolei Małopolskich przez nowosądecki Newag. Wszyscy chętni będą mogli skorzystać z połączenia i na własnej skórze przekonać się o jego trafności.

A od niedzieli, 10 grudnia, pociągi zaczną kursować już w relacji Skawina - Kraków - Miechów - Sędziszów. O tym jednak więcej nieco napiszę już wkrótce.

mat. Koleje Małopolskie

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Anonimowe komentarze nie będą akceptowane