piątek, 17 listopada 2017

KRAKÓW: Leo Express zatrzymują szczegóły - w grudniu pociągi nie ruszą

W rocznym rozkładzie jazdy, jaki od 10 grudnia zacznie obowiązywać zarówno w Polsce jak i w innych krajach Europy, próżno szukać zapowiadanych połączeń Leo Express między Pragą a Krakowem. Wiadomo już, że nie ruszą one w terminie. To, kiedy do tego dojdzie, na razie pozostaje tajemnicą.

Październik przyniósł czeskiemu przewoźnikowi przyznanie otwartego dostępu na trasie Kraków. To był ważny krok w kierunku zaburzenia monopolu PKP Intercity i wprowadzenia konkurencji w postaci pierwszego, prywatnego przewoźnika kolejowego na polskie szlaki. Niestety, Leo Express będzie musiał opóźnić uroczysty start połączenia ze względu na dopuszczenia jednostek do ruchu w naszym kraju. Dziwi to tym bardziej, że w Polsce jednostek Flirt kursuje całkiem sporo, bo przecież mają je Koleje Śląskie, Koleje Mazowieckie czy PKP Intercity właśnie.

Jak zapewnia przewoźnik, są to drobnostki, z którymi można uporać się w ciągu kilku tygodni. Pierwsze testy przebiegły pomyślnie i miejmy nadzieję, że wszystko uda się dopiąć najdalej na początku przyszłego roku. Choć Leo Express dostał od UTK zgodę na korzystanie z dość mało atrakcyjnej trasy, to i tak jego wejście do Polski stanowić będzie coś w rodzaju rewolucji. Przede wszystkim skorzystają na tym pasażerowie, którzy będą mogli korzystać z dużo bardziej atrakcyjnej oferty taryfowej.

fot. Isic.cz

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Anonimowe komentarze nie będą akceptowane