czwartek, 9 listopada 2017

KRAKÓW: tramwaje wracają na Długą!

Tramwaje wracają na ulicę Długą w Krakowie. Od najbliższej soboty, 11 listopada, ponownie stanie się przejezdna relacja tramwajowa z kierunku Teatru Bagatela przez Długą do Nowego Kleparza i odwrotnie. Kończą się ostatnie prace na skrzyżowaniu Długiej i Basztowej, które spowodowane były gruntowną modernizacją torowiska i ulicy między Starym Kleparzem a Dworcem Głównym.

Poza tramwajami na odcinek między Świętego Filipa a Basztową wrócą także samochody. Do grudnia możliwe będzie jedynie skręcanie w prawo, w ulicę Dunajewskiego. Tramwaje pojawiły się gościnnie na nowym torowisku w okresie Wszystkich Świętych, kiedy to kursowała tamtędy specjalna linia 80. Od 11 listopada oferta tramwajowa zostanie rozbudowana.

Na ulicę Długą trafią objazdowo linie 4 i 14, a linia 18 wróci na stałą trasę. Umożliwi to przywrócenie wzmocnionego rozkładu dla linii 52 w dni powszednie. Linia 2 w dalszym ciągu kursować będzie przez Plac Wszystkich Świętych, a linia szczytowa 72 zostanie zlikwidowana. Nadal zawieszona będzie linia 7. Utrzymane zostanie funkcjonowanie linii zastępczej 70, bez zmiany jej trasy.

Przywrócenie ruchu tramwajowego na Długiej wywoła także niewielkie zmiany w trakcji autobusowej. Linia 132 wróci na stałą trasę, natomiast w dalszym ciągu nie będzie możliwy powrót autobusów na Basztową. To zmieni się dopiero w grudniu, gdy zakończy się inwestycja związana z przebudową układu drogowego i komunikacyjnego na tej ulicy.

fot. ZIKiT Kraków

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Anonimowe komentarze nie będą akceptowane