piątek, 24 listopada 2017

MAŁOPOLSKA: rozkład jazdy PKP Intercity na rok 2017/2018

W Małopolsce największą atrakcją będzie uruchomienie łącznicy kolejowej Zabłocie-Krzemionki, jednak w aspekcie PKP Intercity nie będzie to w żaden sposób odczuwalne. Pociągi jadące tamtędy zyskają zaledwie kilka minut, ze względu na postoje w innych miejscach, gdzie szlak jest jednotorowy. Pociąg TLK Karpaty nadal będzie kursował przez Kraków Płaszów, ze względu na rozdzielanie relacji w tym miejscu.

Z nowości na torach pojawią sie: TLK Cyryl do Poznania, TLK Biebrza do Rzeszowa oraz TLK Malinowski i TLK Małopolska (a kiedyś to były ekspresy...) do Przemyśla. Latem pojawi się druga para kategorii EIP do Kołobrzegu.

Więcej tańszych pociągów pojedzie do Warszawy. Będą to TLK Biebrza do Gdyni, dodatkowo przez Białystok, Giżycko i Olsztyn, oraz TLK Korczak do Warszawy i TLK Sienkiewicz do Olsztyna (pojedzie on przez Kielce). W dalszym ciągu kursować będzie weekendowy TLK Halny z Zakopanego przez Żywiec do Bydgoszczy, oraz TLK Haller spod Tatr do Szczecina. W wakacje i ferie oferta kolejowa rozszerzona będzie o pociąg IC Witkacy do Gdyni przez Łódź i Toruń. Do Lublina w dalszym ciągu będzie trzeba przesiąść się w Radomiu.


Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Anonimowe komentarze nie będą akceptowane