niedziela, 12 listopada 2017

NOWY SĄCZ: miasto szuka operatora na szynobus

Do jutra przewoźnicy kolejowi mogą składać oferty na obsługę połączenia zastępczego na trasie Nowy Sącz Miasto - Nowy Sącz Chełmiec, które miasto zaplanowało na czas budowy nowej przeprawy mostowej przez Dunajec. Pierwsze kursy pociągów zaplanowano na 2 stycznia 2018 roku i nawet opracowano już rozkład jazdy.

Za uruchomienie tego połączenia odpowiedzialne jest MPK Nowy Sącz. W ogłoszonym przetargu, poza faktem operowania taborem o pojemności minimum 100 osób, parametrem decydującym jest cena. Może się jednak okazać, że nikt ofertą zainteresowany nie będzie. W rozkładzie założono 15 par kursów, wliczając wyjazd i zjazd do stacji Nowy Sącz, która stanowić ma bazę postojową. Ramowo połączenie to ma być realizowane do końca 2018 roku. MPK zakłada jednak możliwość zarówno skrócenia umowy o pół roku (w przypadku niskiej frekwencji), jak i wydłużenia jej trwania, nie dłużej jednak niż do czerwca 2019 roku.

Nowosądeckie plany kolejowe wiążą się z niczym innym jak z przebudową połączenia drogowego między centrum a Chełmcem oraz budowy nowego mostu przez Dunajec. Inwestycja potrwa wiele miesięcy, częściowo paraliżując możliwość sprawnego poruszania się w obrębie miasta. Dobrym wyjściem będzie właśnie uruchomienie wspomnianych kursów szynobusu, o ile się oczywiście uda. Finansowanie przewozów mają zapewnić Miasto Nowy Sącz, powiat nowosądecki oraz Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego. Rozkład zaplanowany przez MPK Nowy Sącz wygląda następująco:

mat. MPK Nowy Sącz

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Anonimowe komentarze nie będą akceptowane