czwartek, 2 listopada 2017

ŁÓDŹ: MPK będzie miało kolejne tramwaje z Bochum

Wyniki przetargu MPK Łódź na zakup kolejnych 32 używanych, częściowo niskopodłogowych tramwajów dwukierunkowych, wzbogaconego o opcję na kolejne dwa składy, nikogo nie zaskoczyły. Jedyną bowiem ofertę złożył związek komunalny Bogestra z Bochum, który już sprzedał do Łodzi jeden testowy egzemplarz tramwaju Duewag NF6D. Jest już zatem pewne, że do łódzkiego przewoźnika trafią dokładnie takie same jednostki.

Wartość oferty złożonej przez Bogestrę to 3,15 miliona euro, czyli niespełna 13,5 miliona złotych, a zatem mieści się ona w budżecie założonym przez łódzkiego przewoźnika. Trudno było się spodziewać, że ktokolwiek złoży konkurencyjną ofertę, jako że po pierwsze chodzi o tramwaje częściowo niskopodłogowe, po drugie o wąskotorowe, a po trzecie liczyła się korzystna cena. Specyfikacja przetargu była ponadto dość konkretna, przez co wozy NF6D wydawały się murowanym faworytem od samego początku.

Najbliższe tygodnie upłyną na sprawdzaniu oferty pod względem formalnym. Jeżeli ostateczna weryfikacja zakończy się pomyślnie, wówczas, być może jeszcze w listopadzie, dojdzie do podpisania umowy. Warto w tym miejscu zaznaczyć, że testowany od maja w Łodzi skład z Bochum oceniany jest pozytywnie zarówno przez pasażerów jak i prowadzących. Jedynym mankamentem jest brak klimatyzacji...

fot. Fiveprime

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Anonimowe komentarze nie będą akceptowane