poniedziałek, 27 listopada 2017

PKP Intercity wreszcie wprowadza nowości w systemie e-IC

Po latach zastoju PKP Intercity, przewoźnik kolejowy mieniący się jako narodowy, nareszcie wprowadził ułatwienia dla podróżnych, kupujących bilety za pośrednictwem systemu e-IC. O ile skrócenie przerwy technologicznej nie jest może niczym istotnym, o tyle możliwość zakupu biletów przesiadkowych a i owszem!

Dokładnie od tygodnia, czyli od 20 listopada, pasażerowie mogą już kupić bilet na pociąg chociażby z Kielc do Siedlec, z przesiadką w Warszawie. Internetowy system sprzedaży e-IC został w końcu wzbogacony o to udogodnienie, na które rzesze podróżnych oczekiwały od dawna. O popularności sprzedaży online mówią liczby - do końca października aż 40% biletów kolejowych PKP IC zakupiono właśnie przez internet. Zgodnie z nowymi zasadami bilet internetowy można nabyć na przejazd dwoma pociągami w komunikacji krajowej, czyli z jedną przesiadką. Jeśli czas na przesiadkę będzie krótszy niż 10 minut, wówczas klient zostanie ostrzeżony przez system. Podróż  z przesiadką może trwać maksymalnie 24 godziny, a dopuszczalny dystans to 1400 kilometrów. Biletów z przesiadką nie kupimy na odcinek krótszy niż 20 kilometrów. 

Co do przerwy technologicznej - została ona skrócona o połowę, i trwa obecnie zaledwie 45 minut: od 23:45 do 00:30. Pozwoli to lepiej utrafić bilety w promocyjnych cenach i zasadniczo odciążyć system w godzinach nocnych.

fot. PKP Intercity

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Anonimowe komentarze nie będą akceptowane