czwartek, 23 listopada 2017

ŚLĄSKIE: rozkład jazdy PKP Intercity na rok 2017/2018

Sporo nowości tradycyjnie przygotowało PKP Intercity dla pasażerów z Górnego Śląska i Podbeskidzia. Region ten jest bowiem sporym generatorem ruchu i od lat obserwuje się tendencję wzbogacania oferty, choć nie zawsze w przemyślany sposób.

Na torach pojawi się nowy pociąg IC Wysocki, który połączy Bielsko-Białą z Warszawą przez Katowice i Częstochowę. Pociąg TLK Górnik kursować zacznie jako EIC. Dzięki uruchomieniu nowego pociągu TLK Cyryl Częstochowa zyska kolejne połączenie z Poznaniem, a pociąg TLK Artus zawiezie podróżnych w Góry Stołowe (do Kudowy Zdrój). TLK Klimczok zapewni całoroczne połączenie Beskidów z Poznaniem i Szczecinem, a TLK Biebrza połączy Częstochowę z Warmią i Mazurami.

Ze względu na zmianę trasy pociągu IC Chopin, który będzie od 10 grudnia omijać Katowice, spółka uruchomi pociąg IC Moravia z Katowic do Wiednia. Pociąg IC Varsovia będzie trasowany przez Rybnik, gdzie dodatkowo zaplanowano dla niego postój - doprawdy imponujące osiągnięcie zwłaszcza z punktu widzenia tabunów ludzi zmierzających do Budapesztu.


Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Anonimowe komentarze nie będą akceptowane