poniedziałek, 20 listopada 2017

WROCŁAW: Ardszpach i Trutnov z Kolejami Dolnośląskimi

Koleje Dolnośląskie potwierdzają już oficjalnie plany na sezonowe pociągi letnie do Arszpachu i Trutnova. Pierwsze kursy realizowane będą już w majowy weekend. O ile połączenia do Trutnova realizowane już były, i cieszyły się dużym zainteresowaniem, o tylko połączenia do Ardszpachu stanowią całkowitą nowość w ofercie. Jest to tym bardziej interesujące, że w obszarze chronionym Adršpašsko-teplické skály znajduje się przepiękne Skalne Miasto, opisywane jako miejsce piękniejsze niż Góry Stołowe.

Pociągi do Adrszpachu pojadą przez przejście graniczne Mieroszów - Mezimesti. Koleje Dolnośląskie zamierzają obsadzać je jednostkami SA136. Partnerem połączeń po stronie czeskiej został GW Train Regio - kolejowy operator w regionie. W sumie na trasie tej kursować mają 4 pary pociągów: jedna z Wrocławia i trzy z Wałbrzycha (dwie pary tylko Wałbrzych - Mezimesti). Do Trutnova pociągi tradycyjnie kursować będą przez przejście Lubawka - Kralovec, wyruszając po polskiej stronie najpewniej z Jeleniej Góry. Połączenie to ma być obsadzone przez 4 pary pociągów weekendowych.

To jeszcze nie wszystko! Koleje Dolnośląskie intensywnie pracują nad uruchomieniem, wspólnie z GW Train Regio, całorocznego pociągu na trasie Sędzisław - Trutnov. Trwają już rozmowy z PKP PLK w tej sprawie.

fot. UMWD

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Anonimowe komentarze nie będą akceptowane