niedziela, 10 grudnia 2017

JAWORZNO: dwie nowe elektryczne linie PKM Jaworzno

Od poniedziałku, 4 grudnia, na ulicach Jaworzna pojawiają się autobusy dwóch nowych linii autobusowych, organizowanych przez tamtejszy PKM. Ale nie są to wcale zwykłe linie i zwykłe linie. W całości marszruty te obsługiwane są nowoczesnymi elektrycznymi pojazdami wyprodukowanymi przez Solaris, ponadto trasy obsługują w większości ulice, które dotąd pozbawione były dostępu do komunikacji miejskiej. W sumie w Jaworznie przybyło więc aż 13 całkiem nowych przystanków autobusowych.

Linia 372 kursuje na trasie Szczotki Pętla - Szpital Pętla, natomiast linia 373 jedzie z pętli Łubowiec Cmentarz Pętla także do Szpitala Wielospecjalistycznego. Na trasie do Szczotek pojawiło się aż 5 nowych przystanków pośrednich dla linii 372: Brzozowa, Długa, Spółdzielca, Starowiejska i Kapliczka (wszystkie na Dąbrowie Narodowej). Na Osiedlu Stałym pojawił się nowy przystanek Osiedle Stałe Armii Krajowej, ponadto na Podłężu jest także 5 nowych przystanków: Towarowa II, Towarowa I, Brodzińskiego, Fredry i Kolejowa. Nowy tworem jest także pętla przy Szpitalu.

Linia 372 wykonuje 18 par kursów w dni powszednie oraz 9 par w weekendy (co mniej więcej 2 godziny). Z kolei linia 373 w dni powszednie ma o jeden kurs mniej, a w weekendy kursuje naprzemiennie z linią 372, mają 9 par kursów. Zmiany te wywołały ponadto wycofanie z Dąbrowy Narodowej i Łubowca linii 303, którą zastąpiła linia 373. Z kolei w rejonie Szpitala zdecydowanie poprawiła się dzięki nim komunikacja, bo przybyło kursów w sposób niebotyczny.

Jaworzno rozwija niezwykle swoją komunikację zbiorową. Każdego roku pasażerowie są zaskakiwani zmianami taborowymi lub rozkładowymi, a korzystanie z komunikacji miejskiej w Jaworznie obiektywnie należy ocenić bardzo wysoko, zwłaszcza na tle miast o podobnej wielkości.

mat. PKM Jaworzno

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Anonimowe komentarze nie będą akceptowane