czwartek, 21 grudnia 2017

KATOWICE: koniec ZKA w Wiśle!

We wtorek, po długich bojach, pociągi Kolei Śląskich i PKP Intercity ponownie docierać zaczęły do Wisły. PKP PLK uporały się w samą porę z remontem dwóch mostów za stacją Ustroń Polana, dzięki czemu nie ma już konieczności prowadzenia pociągów Zastępczą Komunikacją Autobusową. Jest to o tyle ważne, ze Wisła stoi u progu zimowego sezonu turystycznego, a przesiadki były kłopotliwe i uciążliwe dla pasażerów przede wszystkim ze względu na czas przejazdu. Droga prowadząca z Ustronia do Wisły często się bowiem korkowała.

Dla kilku połączeń Kolei Śląskich czas przejazdu wrócił do normy, a więc uległ skróceniu o 10-15 minut w stosunku do przejazdów organizowanych z udziałem ZKA. Także pociąg IC Wisła dotrze już w weekend do stacji Wisła Uzdrowisko. Pierwotnie przejezdność szlaku miała zostać osiągnięta w sobotę, 23 grudnia, jednak udało się do tego doprowadzić nieco wcześniej.

Prace przy modernizacji szlaku trwały od wakacji. Naprawa stalowych konstrukcji i przyczółków mostów pochłonęła około 6 milionów złotych.

fot. Koleje Śląskie

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Anonimowe komentarze nie będą akceptowane