czwartek, 14 grudnia 2017

KRAKÓW: autobusowy leasing nie zaskoczył ofertami

W Krakowie nie ma zaskoczenia ofertami w sprawie leasingu autobusów dla MPK. W piątek, 8 grudnia, wpłynęły bowiem aż dwie oferty - obie pochodzące od znanych w grodzie Kraka graczy. Przypomnę tylko, że chodzi o dostarczenie do miasta 30 autobusów standardowych, 12-metrowych, spełniających normy emisji spalin Euro 6.

Oferty przygotował Solaris w konsorcjum z PKO Leasing SA oraz EvoBus Polska wraz z PeKaO Leasing. Producent z Bolechowa wycenił ofertę na niespełna 39 milionów złotych netto, natomiast autobusy Mercedes-Benz Citaro mają kosztować ponad 41 milionów złotych netto. Oczywiście nie tylko cena jest tutaj decydująca, a ostateczna decyzja wymaga pełnej weryfikacji przedstawionych ofert. Zwycięski podmiot będzie miał 7 miesięcy od dnia podpisania umowy, by dostarczyć pojazdy do Krakowa.

Parę dni wcześniej w Krakowie otwarto oferty w innym przetargu, dotyczącym dostawy 78 nowych autobusów, w tym 12 hybryd oraz 56 autobusów klasy MAXI i 10 klasy MIDI z silnikami Euro 6. Dzięki takim zabiegom taborowym coraz bliżej jest do wycofania z eksploatacji w Krakowie pojazdów z silnikami o normie niższej niż Euro 5.

fot. MPK Kraków

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Anonimowe komentarze nie będą akceptowane