środa, 27 grudnia 2017

KRAKÓW: kolejny prowizoryczny remont na trasie do Bronowic

ZIKiT po raz kolejny przystępuje do prowizorycznej naprawy torowiska na ciągu bronowickim. Ze względu na jego stan konieczny jest kompleksowy remont trasy, jednak od lat odsuwa się on w czasie. Tymczasem przez najbliższe dwa dni, a więc 28 i 29 grudnia, prowadzona będzie wymiana płyt monolitycznych na Królewskiej i Bronowickiej. Tramwaje tym samym nie będą w tym czasie kursować od Bagateli w stronę Bronowic.

ZIKiT zawiesza z tej okazji kursowanie linii 4, 8, 13 i 24. Linia 14 pojedzie od Teatru Bagatela przez Podwale do pętli Cichy Kącik, a nocna linia tramwajowa 64 będzie zastąpiona przez autobusową 664. W ramach rekompensaty uruchomione zostaną linie zastępcze:

LINIA 73 na trasie: Wzgórza Krzesławickie - Teatr Bagatela (jak linia 4) - Nowy Bieżanów (jak linia 13) - kursować będzie co 10 minut;

LINIA 78 na trasie: Borek Fałęcki - Teatr Bagatela (jak linia 8) - Kurdwanów (jak linia 24) - kursować będzie co 10 minut.

Zastępczo do Bronowic Małych pojedzie zastępcza linia autobusowa 704, tradycyjnie zawracająca na kryterium ulicznym Batorego - Łobzowska - Garbarska - Dunajewskiego, która kursować będzie co 4 minuty między 6 a 20, a w pozostałych porach co 6 minut. Linia obsłuży wszystkie przystanki na trasie tramwajów, z wyjątkiem przystanku Wesele w obu kierunkach.

mat. ZIKiT

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Anonimowe komentarze nie będą akceptowane