czwartek, 7 grudnia 2017

KRAKÓW: powrót tramwajów na Basztową!

Od soboty, 9 grudnia, na nową ulicę Basztową wrócą tramwaje. W końcu zatem, nie licząc zamkniętego odcinka torowiska na Pleszów, sieć tramwajowa w mieście wróci do normy.

Na swoje podstawowe trasy wrócą linie 2, 4, 14 i 24. Przywrócone zostanie kursowanie linii 7, a linia 18 wróci do zwyczajnej częstotliwości. Ponadto linia zastępcza 70 zostanie zawieszona. W dalszym ciągu jednak Basztowa nie będzie udostępniona dla ruchu kołowego. Autobusy kursować będą objazdami, a linie nocne w dalszym ciągu będą odbywać "zloty" przy Poczcie Głównej i na Starowiślnej. Jednocześnie kursowanie nocnych linii tramwajowych nadal będzie zawieszone (do czasu zupełnego zakończenia prac). Planowane wznowienie ruchu kołowego na Basztowej to 20 grudnia.

W ramach prac ulica Basztowa stała się jednokierunkowa w kierunku od Dworca Głównego do Długiej. Nowa ścieżka rowerowa pozwala na ruch w przeciwnym kierunku. Przystanki przed węzłem Dworzec Główny oraz w ulicy Westerplatte stały się tzw. przystankami wiedeńskimi, a samo zmodernizowane torowisko zostało wykonane z płyt żelbetowych, w które wklejono szyny osadzone na żywicy poliuretanowej oraz na matach antywibracyjnych. Całkowity koszt prac wyniósł 27,2 milionów złotych.

fot. ZIKiT

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Anonimowe komentarze nie będą akceptowane