piątek, 15 grudnia 2017

KRAKÓW: szlifowanie szyn w tunelu tramwajowym

Pewnie wszyscy zastanawiają się, dlaczego dzienne linie autobusowe, normalnie kursujące po Dworcem Głównym, nie wrócą na swoje trasy w ten weekend. Odpowiedź jest prosta: wszystko przez szlifowanie szyn tramwajowych w tunelu między Rondem Mogilskim a Politechniką. Prace te prowadzone będą w sobotę i niedzielę (16-17 grudnia), dlatego też autobusy tych linii pełnić będą rolę komunikacji zastępczej. Do tego dojdą zmiany tras tramwajów.

W ten weekend komunikacja w centrum Krakowa będzie zatem kursować nieco inaczej. LINIA 5 pojedzie przez objazdem przez Lubicz, Basztową i Długą, podobnie zresztą jak LINIA 50. LINIA 19 z kolei pojedzie od Ronda Mogilskiego przez Lubicz i Rakowicką do pętli Cmentarz Rakowicki.

LINIE 124, 152, 154, 424, 502 zastąpią tramwaje między Rondem Mogilskim a Politechniką i Nowym Kleparzem, gdzie będzie możliwa przesiadka na kursy w kierunku Krowodrzy Górki. Ich stałe trasy przez Stare Miasto, obowiązujące przed modernizacją Basztowej, przywrócone zostaną dopiero w poniedziałek, 18 grudnia. 

fot. LoveKraków

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Anonimowe komentarze nie będą akceptowane