czwartek, 7 grudnia 2017

ŁÓDZKIE: rozkład jazdy PKP Intercity na rok 2017/2018

Łódzkie i sama Łódź, ze względu na swoje położenie, dla PKP Intercity stanowi poważny generator ruchu. Trudno się więc dziwić, że przewoźnik zaplanował nieco nowości dla tego regionu.

Więcej pociągów pojedzie między Łodzią a Warszawą. Pierwszy pociąg z Dworca Fabrycznego wyruszy już o 3:58, gwarantując dojazd do stolicy przed 6. rano, natomiast z Warszawy będzie można wyjechać nawet po 22. W sumie między tymi miastami kursować będą nawet 22 pary pociągów w dobie, co spowoduje częstotliwość w godzinach szczytu zbliżoną do 30 minut.

Nowością będzie IC Karkonosze, który da Łodzianom możliwość dojazdu do Jeleniej Góry. Dzięki pociągowi IC Witkacy w okresie ferii i wakacji będzie można dotrzeć do Zakopanego. Od grudnia także mieszkańcy Łodzi zyskają dwa bezpośrednie połączenia do Trójmiasta i Kołobrzegu, w postaci
codziennego TLK Pobrzeże i weekendowego IC Parsęta. Latem, w okresie wakacji, funkcjonować będzie także weekendowe połączenie TLK Laguna, które dodatkowo zapewni dojazd nad Bałtyk.

Wszystkie pociągi przewoźnika zatrzymają się na dworcu Łódź Widzew. Jako stację końcowo-początkową dla pociągów tylko do i z Łodzi wyznaczona będzie niezmiennie stacja Łódź Fabryczna.


Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Anonimowe komentarze nie będą akceptowane