sobota, 9 grudnia 2017

OLSZTYN: kolejny przetarg na nowe tramwaje

Po mniej więcej trzech miesiącach przymiarek w Olsztynie wreszcie ogłoszony został ponowiony przetarg na 24 dwukierunkowe, niskopodłogowe tramwaje, których dostawa warunkuje rozwój sieci i rozkładów jazdy.

Zamówienie podstawowe obejmuje wyprodukowanie, dostarczenie oraz objęcie serwisem gwarancyjnym fabrycznie nowych 12 sztuk tramwajów, wraz ze specjalistycznym wyposażeniem zajezdni, pakietem eksploatacyjno-naprawczym i pakietem naprawczym. Opcja przewiduje zakup kolejnych dwunastu wagonów. Koszt realizacji kontraktu oszacowano na niemal 176,5 miliona złotych netto. Oferty zostaną ocenione pod kątem parametrów technicznych (30% oceny), ceny zamówienia (60% oceny) oraz terminu realizacji umowy (10% oceny). Zamawiający żąda ponadto, aby Wykonawca udokumentował wyprodukowanie co najmniej jednego niskopodłogowego tramwaju wieloczłonowego, który uzyskał dopuszczenie do ruchu z pasażerami, po czym przejechał co najmniej 30 tysięcy kilometrów w regularnej eksploatacji. Okazuje się także, że dla Olsztyna tramwaje nie muszą być wcale w pełni niskopodłogowe - wystarczy już co najmniej 70% niskiej podłogi.

Dodatkową różnicą w stosunku do poprzedniego, nieudanego przetargu, jest zmiana podejścia co do skrętnych wózków. Nie ma też określonej długości tramwajów - jedynym kryterium jest tutaj pojemność wagonu, określona na minimum 201 osób (razem z motorniczym). Nowe tramwaje mają mieć, podobnie jak kursujące w Olsztynie Tramino, barwy limonkowe. Oferty w przetargu można składać do 16 stycznia przyszłego roku.

fot. Olsztyn - WM.pl

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Anonimowe komentarze nie będą akceptowane