poniedziałek, 11 grudnia 2017

PRAGA: LEO Express wjedzie do Polski w 2018 roku

W ubiegłym tygodniu w Pradze odbyła się uroczystość 5-lecia działalności kolejowego przewoźnika LEO Express. Podczas gali podsumowano dotychczasowe osiągnięcia, omówiono plany na najbliższą przyszłość, a także zaprezentowano nowe logo.

Wśród poruszonych na imprezie tematów znalazła się sprawa wejścia przewoźnika na rynek polski. Jak wiadomo, planowano początkowo wystartowanie z kursami 10 grudnia, czyli wraz z wejściem w życie nowego rocznego rozkładu jazdy. Stało się to niemożliwe ze względu na pewne kwestie techniczne. Chodzi o to, że jednostka certyfikująca dopuszczenie pojazdów zobligowała przewoźnika do przebudowy czołowego oświetlenia pociągów, które w Polsce nieco różni się od standardów w Czechach i na Słowacji. LEO Express znalazł już jednak firmę, która dokona odpowiedniej przebudowy jednostek pod tym kątem.

Rozwój połączeń na terenie Niemiec i finalizacja wejścia na rynek pasażerskiej kolei w Polsce to dla czeskiego przewoźnika priorytet, przy realizacji którego władze firmy są bardzo zdeterminowane. Prezes LEO Express, Peter Kohler, nie ukrywa, że do wjazdu na polskie tory musi dojść w 2018 roku. Wszyscy chyba liczymy, że stanie się to możliwie najszybciej. 

fot. LEO Express / LinkedIn

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Anonimowe komentarze nie będą akceptowane