piątek, 22 grudnia 2017

WARSZAWA: koniec sprzedaży biletów w tramwajach i autobusach!

Wraz z początkiem nowego roku, czyli od 1 stycznia 2018, Zarząd Transportu Miejskiego likwiduje jeden z kanałów dystrybucji biletów komunikacji zbiorowej w Warszawie. Od tego dnia nie będzie już możliwości zakupu biletów do kasowania u prowadzących tramwaje i autobusy.

Głównym powodem tej decyzji była poprawa bezpieczeństwa zarówno pasażerów, jak i samych pracowników. Dzięki temu motorniczowie i kierowcy nie będą się już rozpraszać, zwiększy się też punktualność kursowania pojazdów. Ponadto prowadzący tramwaje i autobusy nie będą musieli wozić z sobą biletów i pieniędzy, przez co zmniejszy się ich narażenie na potencjalną napaść. Dla ZTM nie będzie to dotkliwe o tyle, że dzięki rozbudowanej sieci punktów dystrybucji bilety sprzedawane w pojazdach stanowiły zaledwie 1,5% ogółu. Z

W Warszawie sieć dystrybucji biletów jest niezwykle rozbudowana. Można je zdobyć w Punktach Obsługi Pasażerów (POP) na wielu stacjach metra i pętlach komunikacji miejskiej, w licznych kioskach i salonach prasowych, a także w biletomatach, których w sumie w stolicy znajdziemy 720 w lokalizacjach stacjonarnych oraz około 1900 w pojazdach komunikacji miejskiej. Bilety można kupić także przez Internet oraz za pośrednictwem aplikacji w telefonie. Do końca roku ZTM Warszawa prowadzić będzie kampanię informującą o zmianach. Zaplanowano plakaty, informacje w mediach społecznościowych, przygotowany został także spot, dostępny na Youtube i wyświetlany w pojazdach komunikacji miejskiej.

fot. ZTM Warszawa

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Anonimowe komentarze nie będą akceptowane