sobota, 23 grudnia 2017

WARSZAWA: PolskiBus łączy się z FlixBus i będzie... zielony

PolskiBus pozostanie sobą, z jednym wyjątkiem: jego autobusy staną się zielone. Takie są ustalenia integracji marki wprowadzonej na polski rynek przez Souter Holding z niemieckim FlixBus, który posiada 93% udziałów w przewozach autokarowych na terenie Niemiec. Nastąpi pełna fuzja platformy sprzedażowej, zunifikowane zostanie również logo. FlixBus nie wykupił jednak Polskiego Busa, a zatem po co zamieszanie?

Zarząd PolskiegoBusa liczy na jeszcze większy rozwój regularnych połączeń autobusowych w Polsce dzięki ścisłej współpracy właśnie z FlixBus. Do czerwca przyszłego roku wszystkie pojazdy, będące własnością Souter Holding Polska, staną się zielone, a funkcjonować będzie tylko jedna, wspólna strona ze sprzedażą biletów, należąca właśnie do FlixBus. Siatka połączeń PolskiegoBusa ma się nie zmienić przynajmniej do Wielkanoocy. Co potem?

Pierwszy autokar z logo bociana pojechał już do lakierni. Z każdego autokaru usunięte zostanie 6 foteli po to, by zwiększyć ilość miejsca dla pasażerów. Tak prezentuje się standard FlixBus, a zatem część pasażerów z pewnością będzie zadowolona. Dzięki tak ścisłej współpracy pasażerowie będą mogli skorzystać z dogodnej formy planowania podróży po całej sieci FlixBus. Ponadto w Polsce znajdą się trzy huby przesiadkowe: w Warszawie, Krakowie i Wrocławiu. Informacja o każdym opóźnieniu kursu ponad kwadrans przekazywana będzie pasażerom przez SMS. Władzie FlixBus zapewniają ponadto, że nie planują cięć w siatce połączeń, a jedynie zmiany powodowane będą rozwojem oferty. Teraz przez niemieckim przewoźnikiem najtrudniejsze zadanie: trzeba dokonać wszelkich ustaleń z dotychczasowymi partnerami PolskiegoBusa, którzy korzystali z jego systemu rezerwacyjnego. FlixBus chciałby ich zatrzymać, ale czy to się uda?

fot. tuwroclaw.pl

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Anonimowe komentarze nie będą akceptowane