wtorek, 12 grudnia 2017

WARSZAWA: wiosną LOT ruszy do Norymbergi i w parę innych miejsc

Polskie Linie Lotnicze LOT zapowiedziały uruchomienie w maju 2018 roku nowego połączenia między Polską a Niemcami. Tym razem padło na port lotniczy w Norymberdze - będzie to już siódma destynacja u naszych zachodnich sąsiadów, do której można będzie dostać się na pokładzie samolotów polskiego przewoźnika.

Loty realizowane będą codziennie, przy czym w dni powszednie będą to dwa loty dziennie, a w weekendy tylko jeden. Podróż z Warszawy do Norymbergi potrwa około 100 minut, a w obsadzie taborowej zaplanowano samoloty Embraer 170 i 175. W tej chwili w niemieckiej siatce połączeń LOT-u znajdziemy Frankfurt, Monachium, Dusseldorf, Hamburg, Stuttgart i Berlin (start na dniach). Uruchomienie nowej trasy, podobnie jak pozostałych 21 tras, jakie LOT wprowadził od początku tego roku, to element strategii poprawy rentowności spółki, która do 2020 roku prognozuje osiągniecie wyniku ponad 10 milionów pasażerów rocznie, co oznaczałoby podwojenie liczby obsługiwanych klientów w stosunku do roku 2016.

Warto także zaznaczyć, że w maju przyszłego roku w siatce połączeń LOT pojawią się także nowe rejsy dalekiego zasięgu. Przewoźnik będzie latał z Warszawy do Singapuru oraz z Budapesztu do Nowego Jorku i Chicago. Ponadto 21 maja wystartuje trzecie połączenie na Litwę - LOT będzie operował samolotem Bombardier Q400 między Warszawą a Kownem.

fot. Radio ZET

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Anonimowe komentarze nie będą akceptowane