wtorek, 5 grudnia 2017

WROCŁAW: Koleje Dolnośląskie planują Regio Expressy?

31 minut. Tyle dokładnie potrzebował rekordowo długi skład Kolei Dolnośląskich, by pokonać trasę z Legnicy do Wrocławia. Na jego pokładzie znalazło się w sumie ponad 500 pasażerów. Przejazd zorganizowany został po to, by ukazał ogromny potencjał drzemiący w dolnośląskiej kolei regionalnej. Zwłaszcza w tej, która może dać gwarancję szybkiego przemieszczania się.

Wraz z wejściem w życie nowego rozkładu jazdy, czyli już 10 grudnia, wybrane pociągi pokonają trasę pomiędzy dwoma największymi miastami regionu w czasie 44 minut. Pozostałe, czyli te zatrzymujące się na każdym przystanku, będą potrzebowały na to zaledwie 50 minut.  Wszystko to stało się możliwe dzięki zapewnieniu przez PKP PLK możliwości poruszania się składów pasażerskic z prędkością 160 km/h. Koleje Dolnośląskie dołożyły do tego nowoczesne pociagi Newag Impuls, które mogą tak szybko się przemieszczać.


Ostatnie osiągnięcie nie nasyciło jednak szefostwa Kolei Dolnośląskich, które chciałyby zejść nawet poniżej 30 minut. W przyszłości przewoźnik planuje rozszerzyć swoją ofertę o pociągi kategorii Regio Express. Miałyby one kursować na głównych trasach, łącząc największe ośrodki ze stolicą Dolnego Śląska w możliwie najkrótszym czasie.

fot. Koleje Dolnośląskie

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Anonimowe komentarze nie będą akceptowane