wtorek, 2 stycznia 2018

BRUKSELA: największe historyczne zamówienie Solarisa na pojazdy bezemisyjne

Historia pisze się na naszych oczach. Podpoznański Solaris wygrał rekordowy dla siebie kontrakt na dostawę 25 przegubowych elektryków Solaris Urbino 18 Electric dla Brukseli. Jest to zamówienie jednorazowe, a nowe autobusy mają trafić do klienta w pierwszej połowie 2019 roku. Ostatnia dostawa planowana jest na lipiec.

Poza autobusami Solaris odpowiadać będzie także cały system ładowania pojazdów. Dwie ładowarki pojawią się w zajezdni, dwie zaś w centrum Brukseli, co pozwoli na ciągłe użytkowanie pojazdów w regularnym ruchu miejskim. Solarisa wesprze w tym firma Schaltbau Refurbishment GmbH. Dostawa dla Brukseli to drugie zamówienie zagraniczne na autobusy bezemisyjne. W produkcji są właśnie trzy pojazdy dla TMB w Barcelonie.

Można się spodziewać, że Bruksela jeszcze nie raz skłoni się w stronę elektrycznych pojazdów z Bolechowa, jako że do 2030 roku cały tabor ma stać się bezemisyjny. W ogóle dla Solarisa zbliżają się lata dużych zbiorów, bo tendencje rozwoju miejskiego transportu bezemisyjnego widoczne są w wielu europejskich krajach, a także w polskich miastach. Najlepiej widać to na przykładzie Jaworzna, Krakowa, a niebawem i Warszawy.

fot. Solaris

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Anonimowe komentarze nie będą akceptowane