niedziela, 21 stycznia 2018

CZĘSTOCHOWA: zabytkowy piętrus już w MPK!

Dla sympatyków historii komunikacji miejskiej w Polsce i na świecie Częstochowa przygotowała nie lada gratkę. Tamtejsze MPK zakupiło właśnie historyczny londyński autobus piętrowy Bristol Lodekka, z przeznaczeniem do obsługi miejskiej linii turystycznej. Co ciekawe, autobus przyjechał o własnych siłach z Holandii do częstochowskiej zajezdni.

Koszt zakupu pojazdu i jego przygotowania do operowania w mieście oszacowano na maksymalnie 300 tysięcy złotych. Pojazd ma ponad 60 lat! Wyprodukowano go w 1965 roku. Mimo podeszłego wieku stanowi okaz zdrowia, jako że przed kilkoma laty przeszedł pełną renowację i dziś gotowy jest do dalszej służby. Trzeba go jednak przystosować do polskich warunków drogowych. Zapewne wyjedzie na miasto już latem tego roku.

fot. Urząd Miasta Częstochowa

1 komentarz :

  1. Drobna uwaga, jeśli pojazd został wyprodukowany w 1965 roku to ma ponad 50 a nie 60 lat :)

    A tak swoją drogą skoro znalazłem już powód by dać "głos", znalazłem tą stronę nie dawno i nie spodziewałem się że można znaleźć portal na którym dziennie jest mnóstwo ciekawych informacji na temat transportu zbiorowego z każdego zakresu.
    Zapał godny podziwu i naprawdę cieszy mnie fakt że znalazł się ktoś kto to ciągle prowadzi. Liczę na to że to miejsce nigdy nie zniknie, świetna sprawa z taką stroną!

    OdpowiedzUsuń

Anonimowe komentarze nie będą akceptowane