poniedziałek, 22 stycznia 2018

GORZÓW WIELKOPOLSKI: są umowy na trasy tramwajowe

Za pół roku mamy poznać plany dotyczące przebudowy trasy tramwajowej w ulicach Chrobrego i Mieszka I oraz budowy nowego torowiska do Szarych Szeregów. W Gorzowie Wielkopolskim zawarto stosowne umowy z firmą Progreg. Trochę późno to wszystko zważywszy, że tramwaje przestały kursować w Gorzowie już w październiku zeszłego roku.

Firma Progreg z Krakowa przygotuje projekt przebudowy istniejącej trasy za około 1,4 miliona złotych. Umowa zakłada, że uzyskanie wszystkich decyzji pozwalających na przeprowadzenie prac budowlanych potrwa 9 miesięcy, a same prace mają potrwać 16 miesięcy. Z kolei projekt całkiem nowej linii tramwajowej od ronda Ofiar Katynia do ulicy Szarych Szeregów ta sama firma zrealizuje za ponad milion złotych, na takich samych warunkach. Tutaj z kolei zakłada się, że czas realizacji robót wyniesie 29 miesięcy. Przy dobrych wiatrach zatem nowe torowiska będą dostępne dla pasażerów za jakieś 3 lata.

Gorzów Wielkopolski to jedyne miasto w Polsce, które zdecydowało się na diametralną zagrywkę tramwajową, czyli zamknięcie całości ruchu w celu przeprowadzenia gruntownej modernizacji sieci. Ciekawe tylko, pasażerowie chętnie wrócą do tramwajów po latach spędzonych w autobusach...

mat. Youtube

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Anonimowe komentarze nie będą akceptowane