poniedziałek, 8 stycznia 2018

KATOWICE: SKPL Cargo odkupuje pociągi od GPW

Spalinowe zespoły trakcyjne, które po pechowym starcie Kolei Śląskich kilka lat wstecz przejęło Górnośląskie Przedsiębiorstwo Wodociągów, czeka los lepszy niż złomowanie. Jednostki znalazły bowiem nabywcę w postaci SKPL Cargo ze Zbierska. Aktywny ostatnio przewoźnik pasażerski z pewnością zrobi z nich duży użytek.

Dotąd w sumie aż pięć razy GPW starały się znaleźć chętnego na przedmiotowe składy. Spółka, jako że nie prowadzi działalności przewozowej, nie potrzebowała takiego taboru. Trafił on zresztą do GPW w wyniku idiotycznych operacji finansowych ówczesnego zarządu województwa. Oferta SKPL Cargo wybrana została spośród trzech złożonych i już w tym tygodniu ma dojść do przekazania pojazdów.

Wspomniane pociągi to DH2 oznaczony jako SN83-003 oraz dwie jednostki serii VT614, noszące w Polsce oznaczenie SN84-001 i SN84-002. Te dwa ostatnie przypadki to pojazdy trójczłonowe, które dotąd nie woziły w naszym kraju podróżnych. SKPL zapewne chętnie wykorzysta nowe nabytki na trasie do Ciechocinka czy w Dolinie Bobru - oczywiście gdy tylko postawi je technicznie na nogi.

fot. Logistyka - Wnp

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Anonimowe komentarze nie będą akceptowane