poniedziałek, 15 stycznia 2018

KRAKÓW: przetarg na remont "ciągu bronowickiego"

Nawet przez rok tramwaje nie będą dojeżdżać do Bronowic w Krakowie. Tyle czasu Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu w Krakowie daje wykonawcy na zmodernizowanie trasy tramwajowej w ciągu ulic: Królewskiej, Podchorążych i Bronowickiej. Przetarg obejmuje przebudowę ulic w całości, a więc zarówno jezdni, jak i torowiska, sieci trakcyjnej i wszelkiej towarzyszącej infrastruktury.

Prace rozpoczną się na Placu Inwalidów, gdzie wyremontowana zostanie też sama tarcza skrzyżowania z Alejami Trzech Wieszczów. Remont zakończy modernizacja pętli Bronowice, wraz z całym kompletem sypiących się rozjazdów. Oferty składać można do 20 lutego. O zwycięstwie danego wykonawcy w 60% zdecyduje cena, natomiast po 20% punktów będzie można uzyskać za długość okresu gwarancji i termin uzyskania przejezdności torowiska dla ruchu tramwajowego.

Modernizacja trasy tramwajowej do Bronowic to nie jedyne zadanie zaplanowane w Krakowie na rok 2018. Także teraz ma zostać przeprowadzona modernizacja ulicy Krakowskiej na Kazimierzu, wraz z torowiskiem. W tym przypadku remont ma potrwać około pół roku, i przynajmniej częściowo nałoży się na modernizację Królewskiej. Co to oznacza? Ogromnych utrudnień na krakowskich ulicach ciąg dalszy...

fot. Auto Akademia Salwator

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Anonimowe komentarze nie będą akceptowane