wtorek, 16 stycznia 2018

ŁÓDŹ: rusza kolejny tramwajowy remont w centrum miasta

Już w najbliższą sobotę rozpocznie się modernizacja torowiska tramwajowego na ulicy Dąbrowskiego w Łodzi. Inwestycja, wyceniona na 50 milionów złotych, potrwać ma ponad półtora roku. Jest to pierwsza część projektu „Tramwaj dla Łodzi”.

Prace zostały podzielone na etapy. 20 stycznia rozpocznie się przebudowa skrzyżowania Kilińskiego – Dąbrowskiego oraz odcinka Rzgowska – Kilińskiego, jednak na razie bez skrzyżowania z Rzgowską. W tym etapie zaplanowano następujące zmiany w komunikacji miejskiej:

LINIA 1 pojedzie przez Przybyszewskiego i aleję Śmigłego-Rydza do pętli Śląska,

LINIA Z1 (zastępcza za linię 1) kursować będzie trasą DW. ŁÓDŹ-CHOJNY - Kilińskiego - łącznik do Kraszewskiego - Kraszewskiego - Dąbrowskiego - Krzywa - Doroszewskiego - Kilińskiego - Zarzewska - Praska - Przybyszewskiego - PRZYBYSZEWSKIEGO / KILIŃSKIEGO - Kilińskiego - Siedlecka - Siemiradzkiego - Dąbrowskiego - Kraszewskiego - łącznik do Kilińskiego - Kilińskiego - Broniewskiego - Rzgowska - Śląska - DW. ŁÓDŹ-CHOJNY

LINIA Z2 zmieni trasę na: PL. NIEPODLEGŁOŚCI - Rzgowska - Broniewskiego - Kilińskiego - łącznik do Kraszewskiego - Kraszewskiego - Dąbrowskiego - DW. ŁÓDŹ-DĄBROWA

Tramwaje na Kilińskiego powrócą już z początkiem czerwca, ponieważ wtedy rozpocznie się przebudowa alei Śmigłego-Rydza. W wakacje z kolei rozpocznie się przebudowa Rzgowskiej między Placem Niepodległości a Dąbrowskiego wraz ze skrzyżowaniem.  Przebudowie ulegnie układ torowy i jezdnia, także na przylegających fragmentach Kilińskiego i Rzgowskiej. Przystanki zostaną dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. Prace towarzyszące obejmą infrastrukturę podziemną, chodniki, oświetlenie oraz budowę drogi rowerowej. Na odcinkach Kraszewskiego – Kilińskiego oraz Kilińskiego – Rzgowska, na których tory biegły do tej pory w jezdni, ruch samochodowy zostanie oddzielony od tramwajowego poprzez przesunięcie torowiska na północ. Na skrzyżowaniu Dąbrowskiego – Kilińskiego powstanie sygnalizacja świetlna.

fot. ZDiT Łódź

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Anonimowe komentarze nie będą akceptowane