sobota, 27 stycznia 2018

POZNAŃ: opóźnieniami pociągów między Wrocławiem a Poznaniem zajął się UTK

Na linii 271, łączącej Poznań z Wrocławiem, od dłuższego czasu dochodzi do notorycznych opóźnień pociągów wszystkich przewoźników. Niejednokrotnie pociągu kursują później o nawet kilkadziesiąt minut. Pasażerowie skarżą się i nie potrafią zrozumieć przyczyn takiego stanu rzeczy. W innych miejscach, gdzie prowadzone są remonty, nie dochodzi do aż tak kuriozalnych sytuacji. W związku z napływającymi skargami pasażerów Prezes Urząd Transportu Kolejowego zwrócił się właśnie do PKP PLK o pilne podjęcie działań w celu poprawy punktualności pociągów na tej trasie.

Być może przyczyną takiego stanu rzeczy jest zły harmonogram robót albo źle zaprojektowany rozkład  jazdy. Pod tym kątem UTK oczekuje podjęcia zdecydowanych działań. Linia 271, ze względu na modernizację, ma obecnie zdecydowanie mniejszą przepustowość niż normalnie, a ilość połączeń za wszelką cenę próbuje się utrzymać na wysokim poziomie.

PKP Polskie Linie Kolejowe mają teraz siedem dni na ustosunkowanie się do zarzutów UTK. W połowie tygodnia będzie najpewniej wiadomo, co operator sieci zaproponował. Wydaje się, że w celu zapewnienia większej regularności kursowania pociągów konieczne jest ograniczenie rozkładu tak, by wyeliminować przynajmniej częściowo zjawisko lawinowych opóźnień.

mat. Youtube

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Anonimowe komentarze nie będą akceptowane