sobota, 13 stycznia 2018

RADOM: nie ma samolotów - nie ma autobusów!

Wczoraj o 23:04 spod terminala pasażerskiego Portu Lotniczego Radom odjechał ostatni autobus linii 14. Od dzisiaj wszystkie kursy linii skrócone będą na stałe do pętli Sadków/Lotnisko. Decyzja MZDiK podyktowana jest przedłużającą się przerwą w lotach z radomskiego portu.

Dotąd na przystanek przed terminalem można było przez cały dzień dotrzeć autobusem jadącym z Potkanowa i Południa. W dni powszednie częstotliwość wynosiła 15-30 minut, a w dni wolne - 40 do 60 minut. To dramatycznie więcej niż wynosiła kiedykolwiek częstotliwość lotów. Odkąd z końcem października do Radomia przestały latać rejsy SprintAir, podjazdy pod lotnisko były właściwie bezcelowe, a autobusy woziły co najwyżej powietrze. Stąd taka, a nie inna decyzja.

Połączenia Radomia z Portem Lotniczym pewnie wrócą wówczas, gdy znów pojawią się w tym miejscu samoloty pasażerskie. Na razie jednak nie wiadomo, co będzie dalej z radomskim lotniskiem, choć mówi się o wzroście jego roli w przyszłości, w kontekście planowanej likwidacji Lotniska Chopina i budowy CPK - o ile oczywiście kiedyś do tego dojdzie...

fot. Radom24.pl

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Anonimowe komentarze nie będą akceptowane