wtorek, 9 stycznia 2018

KIELCE: pomysł na całoroczny pociąg z Sandomierza do Rzeszowa

Sandomierz od lat ma bliżej do Rzeszowa niż do Kielc. Nie dziwi więc, że władzom Sandomierza bardziej zależy na połączeniu ze stolicą Podkarpacia niż z własną. Z tego też powodu miasto, wraz z samorządami obu województw rozważa rozszerzenie wakacyjnej oferty kolejowej na cały rok. Jeśli uda się dojść do porozumienia w sprawie finansowania połączenia, być może ruszy ono już jesienią.

Oferta kolejowa dla Sandomierza jest obecnie prawie żadna. Jak na razie jedynym codziennym pociągiem obsługującym tę stację jest TLK Połoniny, który zresztą nie daje możliwości dojazdu ani do Kielc, ani do Rzeszowa. Pociągi osobowe kursować będą do Sandomierza jedynie w sezonie letnim, przede wszystkim z myślą o turystach chcących spędzić w tym mieście choćby kilka godzin. W praktyce oznacza to, że ani do Kielc, ani do Rzeszowa nie sposób z Sandomierza dojechać pociągiem rano i wrócić po południu. Rozważa się więc taki termin kursowania domniemanego pociągu, by dojazd do Rzeszowa zapewnić około 7. rano, a wyjazd w kierunku Sandomierza po 15.

Co ciekawe, uruchomienie codziennego połączenia miałoby się odbyć poprzez wydłużenie połączenia Rzeszów - Stalowa Wola, co dodatkowo dałoby skomunikowanie tych dwóch miast. Pojawia się jedynie pytanie: czy w takim przypadku czas przejazdu będzie na tyle konkurencyjny, by zapełnić kursujące codziennie pociągi?


Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Anonimowe komentarze nie będą akceptowane