piątek, 2 lutego 2018

KATOWICE: kalendarz imprez komunikacyjnych w GOP

Klub Miłośników Transportu Miejskiego w Chorzowie Batorym opublikował na swojej stronie internetowej tegoroczny kalendarz imprez komunikacyjnych, które będzie organizował lub współorganizował. Jest tego całkiem sporo i warto zwrócić uwagę na terminarz przy okazji planowania sobie czasu w tym roku. A wygląda to następująco:

13 lutego odbędzie się impreza pod hasłem "Zakochana bana". Na tory wyjedzie zabytkowy tramwaj, który będzie jednocześnie pociągiem walentynkowym. W połowie czerwca, a dokładnie 16. dnia tego miesiąca, KMTM zaprasza na imprezę pod hasłem "Nocna podróż bez spalin XXI - 50 lat zajezdni Radzionków". Będzie to tradycyjnie całonocny przejazd dla miłośników komunikacji, połączony z fotostopami. 28 lipca zaplanowano z kolei "Sobotę z Mają", czyli specjalny miłośniczy przejazd tramwajem Ptm o numerze taborowym 903. We wrześniu (data na razie nieznana) zaplanowano "Dzień Otwarty Zajezdni Stroszek", organizowany przez Tramwaje Śląskie. Tradycyjnie końcem listopada, w tym roku 25., zaplanowano "Katarzynkę", czyli kursy specjalnego tramwaju z wystawą o historii i przyszłości komunikacji tramwajowej w regionie. Ponadto od 3 czerwca do 30 września kursować będzie tramwajowa linia turystyczna, obsadzona zabytkowym taborem. W tym przypadku współorganizatorami są Tramwaje Śląskie i KZK GOP.

Za powodzenie wszystkich imprez odpowiadać będzie KMTM. Tradycyjnie szczegóły każdej z nich podawane będą miesiąc wcześniej. Dotyczy to tak samo programu jak i prognozowanych kosztów uczestnictwa. KMTM zastrzega też możliwość odwołania każdej imprezy z różnych przyczyn, ale też pozostawia kalendarz otwartym na ewentualne nowości w programie.

fot. ze zbiorów Tramwajowej Linii Turystycznej KMTM

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Anonimowe komentarze nie będą akceptowane