wtorek, 6 lutego 2018

KATOWICE: remont i nowa trasa tramwajowa - taki przetarg w Chorzowie

Na Śląsku dużo się dzieje w kwestii tramwajowej już od kilku lat. Teraz przyszedł czas na Chorzów, gdzie Miejski Zarząd Ulic i Mostów wraz z Tramwajami Śląskimi ogłosił przetarg na przygotowanie i opracowanie projektu modernizacji ulicy Katowickiej w rejonie Metalowców i Krakusa w rejonie zakładów Konstala. Gwoździem przetargu jest opracowanie skomunikowania DK79 z terenami poprzemysłowymi w tej części miasta. Przebudowany ma zostać także układ torowy, a ponadto... powstać ma nowy odcinek torowiska!

Droga krajowa 79 ma być przebudowana na odcinku od 3 Maja do wjazdu na estakadę nad stacją kolejową Chorzów Miasto. Skrzyżowanie Katowickiej i Krakusa ma zostać przebudowana, a w kierunku północno-wschodnim, czyli w stronę Chorzowa Starego, powstać ma całkiem nowa droga, wraz z nową, dwutorową trasą tramwajową do ulicy Kasprowicza. Torowisko wzdłuż Katowickiej ma zostać przebudowane aż po skrzyżowanie z ulicą 3 Maja. Obecny przystanek Metalowców ma stać się zintegrowanym stanowiskiem tramwajowo-autobusowym. Nowa linia tramwajowa do Kasprowicza ma się kończyć ślepo, i być obsługiwana przez składy dwukierunkowe.

Jutro mija termin składania ofert w tym przetargu, zatem niebawem będzie wiadomo, kto zadanie zrealizuje. O wyborze oferty zadecyduje w 60% cena, 20% punktów przyznawane będzie za okres gwarancji a po 10% za doświadczenie kierownika zespołu projektowego w zakresie projektowania dróg i torowisk. Wstępne projekty mają być gotowe do końca kwietnia, a cały dokument ma powstać do końca października.

mat. Youtube

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Anonimowe komentarze nie będą akceptowane