poniedziałek, 19 lutego 2018

ŁÓDŹ: kolejne przystanki kolejowe i przebudowa istniejących

Łódź stoi u progu kolejnego Projektu Przystankowego, dzięki któremu w mieście pojawią się następne przystanki. Co więcej, rozbudowane zostaną także te perony, które zbudowano przez czterema laty: Stoki, Marysin i Arturówek.

Do 2020 roku PKP PLK zbudują przystanki Radogoszcz Wschód i Warszawska na linii między Widzewem a Zgierzem, oraz nowy przystanek na linii do Pabianic - Łódź Retkinia. Cały projekt, wraz z przebudową wspomnianych wcześniej stacji, kosztować będzie 27 milionów złotych, z czego 23 miliony dołoży Unia Europejska. Przystanek kolejowy Retkinia, zlokalizowany przy Maratońskiej w rejonie C.H. Retkinia, to jeden z najważniejszych obiektów w tym projekcie. Retkinia jest bowiem dużym osiedlem, zamieszkiwanym przez około 70 tysięcy osób. Wszystkie nowe przystanki będą posiadać wysokie perony, monitoring, system informacji pasażerskiej, parkingi rowerowe i samochodowe, a także zapewniona zostanie ich integracja z transportem miejskim.

Ważną inwestycją jest także planowana budowa mijanki torowej w rejonie przystanku Łódź Marysin, gdzie na długości 950 metrów pojawi się drugi tor umożliwiający znaczne zwiększenie częstotliwości kursowania pociągów na linii obwodowej. Pierwsze prace budowlane Projektu Przystankowego rozpoczną się jeszcze w tym roku. Zakończenie inwestycji zaplanowano na rok 2020.

mat. Youtube

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Anonimowe komentarze nie będą akceptowane