czwartek, 22 lutego 2018

POMORZE I MAZURY: od marca sporo komunikacji zastępczej za pociągi

W marcu rozpoczną się prace torowe na dwóch liniach kolejowych w północnej części naszego kraju. Wraz z wejściem w życie wiosennej korekty rozkładu jazdy pociągi przestaną kursować między Piszem a Ełkiem (linia 219) oraz między Malborkiem a Grudziądzem. Przewozy Regionalne szukają właśnie podmiotów, chętnych zapewnić komunikację zastępczą w formie autobusowej.

Komunikacja autobusowa na odcinku Pisz - Ełk realizowana będzie od 11 marca do 28 września, w zastępstwie dwóch par pociągów Regio. Tam wystarczy jeden autobus. Zgodnie z rozkładem jazdy już w tej formie pasażerowie zyskają na czasie około 10-15 minut, a po zakończeniu prowadzonej przez Torpol modernizacji i podniesieniu prędkości do 120 km/h, czas jazdy między Szczytnem a Ełkiem, na ulec skróceniu o nawet 70 minut. Właśnie, jeszcze odcinek Pisz - Szczytno... Otwarcie ofert w postępowaniu zaplanowano na 27 lutego.

1 marca z kolei Przewozy Regionalne otworzą oferty na organizację komunikacji zastępczej na trasie Grudziądz - Kwidzyn - Malbork. Tam prace modernizacyjne prowadzić będzie konsorcjum NDI i Pomorskie Przedsiębiorstwo Mechaniczno-Torowe Gdańsk. Dzięki temu prędkość szlakowa wzrośnie do 100-120 km/h. Komunikacja zastępcza funkcjonować ma od 12 marca do końca października. Tutaj potrzebne będzie aż dziesięć autobusów, z których co najmniej jeden będzie umożliwiał przejazd osobom niepełnosprawnym.

W obu postępowaniach decydującym kryterium będzie oczywiście cena...

fot. Malbork - NaszeMiasto.pl

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Anonimowe komentarze nie będą akceptowane