poniedziałek, 19 lutego 2018

POZNAŃ: Modertrans kupił dwie Tatry z Brna

Dopravní podnik města Brna pozbył się kolejnych dwóch, od zawsze problematycznych w Czechach tramwajów Tatra RT6N1. Przewoźnik z Brna zainkasował za każdego 510 tysięcy koron czeskich. Nabywcą okazał się poznański Modertrans, który z sukcesem zmodernizował pozostałe dziesięć Tatr, jakie przed laty kupiło MPK Poznań. Tramwaje są już w Poznaniu i teraz trzeba poczekać na to, co dalej z nimi będzie.

Brno miało cztery takie pojazdy. W 2014 roku wszystkie zostały odstawione, ze względu na notoryczne awarie. Dotychczas DP Brno sprzedał Modertransowi wagon o numerze 1804, co w świetle obecnej transakcji powoduje, że w Brnie pozostał już tylko jeden - 1803. Spore problemy z pociągami serii RT6N1 miała też Praga, gdzie dostarczone w 1997 roku pojazdy odstawiono już dwa lata później, a ostatecznie wszystkie cztery w 2009 roku sprzedano do Poznania.

Jeżeli rzeczone Tatry miałyby pojawić się na poznańskich torowiskach, konieczna jest ich zaawansowana modernizacja. Modertrans jednak wie, jak zrobić z RT6N1 porządek, dlatego należy spodziewać się kolejnych tego typu pojazdów w mieście nad Wartą.

fot. Dezidor (CC BY-SA 3.0, Wikimedia Commons)

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Anonimowe komentarze nie będą akceptowane