sobota, 24 lutego 2018

POZNAŃ: rozpoczęła się budowa trasy tramwajowej na Naramowice

W Poznaniu rozpoczęła się jedna z najważniejszych inwestycji tramwajowych ostatnich lat. Na razie są to tylko co prawda prace przygotowawcze, jednak już z pewnością bliżej niż dalej do budowy trasy tramwajowej na Naramowice. Zakład Lasów Poznańskich prowadzi właśnie wycinkę drzew w rejonie skrzyżowania Lechicka - Naramowicka, w miejscu gdzie przebiegać będzie torowisko.

Początkiem miesiąca rozpoczęły się ponadto badania terenowe. Mają one wskazać szczegółowy przebieg wszelkich sieci energetycznych, telekomunikacyjnych, gazowych oraz innych obiektów, które mogą stanowić zagrożenie dla terminowej realizacji prac przy budowie trasy. W kolejnym etapie prowadzone będą prace rozbiórkowe, w trakcie których usunięte zostaną wszystkie budynki kolidujące z projektowaną trasą. Na to trzeba będzie jednak poczekać do momentu skutecznego przesiedlenia mieszkańców przedmiotowych zabudowań. Niezmiennie jednak Poznań zbliża się do faktycznej realizacji tej jakże ważnej inwestycji.

Wszelkie bieżące informacje na temat budowy torowiska na Naramowice znaleźć można na dedykowanej stronie www.tramwajnaramowice.pl.

mat. Głos Wielkopolski

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Anonimowe komentarze nie będą akceptowane