wtorek, 13 lutego 2018

WARSZAWA: TBM zaczynają fedrować na Woli!

Tarcza TBM Krystyna została już opuszczona do północnego tunelu zachodniego odcinka II linii metra, na stacji Księcia Janusza. Jej rozruch wykonano 10 lutego, natomiast 15 lutego tarcza rozpocznie drążenie tunelu w kierunku stacji Rondo Daszyńskiego.

Tunel południowy drążyć będzie tarcza TBM Maria, dla której przygotowywana jest właśnie komora startowa. Zachodni odcinek powstaje w stosunkowo szybkim tempie. Na stacji Młynów trwają prace przy betonowaniu stropów, podobnie zresztą na stacji Płocka. Tam powstały już ściany stacji. W tym roku zapewne cały odcinek powinien być gotowy pod kątem tuneli.

Na wschodnim odcinku, czyli na Pradze i Targówku, trwają już prace budowlane na stacjach. Tunele do stacji Targówek zostały już w pełni wydrążone. Na stacji Szwedzka rozpoczęto murowanie ścian pomieszczeń wewnętrznych. Betonowe konstrukcje wejść do stacji, schody i ściany powstają na stacji Targówek. Prace murarskie i tynkarskie prowadzone są też obecnie na stacji Trocka. II linia metra zmierza więc w dobrym kierunku, a terminy powinny zostać dotrzymane w każdym calu.

mat. Metro Warszawskie

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Anonimowe komentarze nie będą akceptowane