czwartek, 1 lutego 2018

WROCŁAW: Koleje Dolnośląskie do Uścia nad Orlicą?

Odkąd Koleje Dolnośląskie operować zaczęły na trasie Kłodzko - Międzylesie, składy przewoźnika kursować zaczęły do czeskiego Lichkova. Takich połączeń są w dobie cztery, a dodatkowy pociąg w weekendy kursuje późnym popołudniem. Przewoźnik, wspierany przez władze Dolnego Śląska, chciałby to zmienić.

Zarząd Kolei Dolnośląskich, wspólnie z przedstawicielami UMWD spotkał się z Hetmanem Kraju Pardubickiego oraz pracownikami Kolei Czeskich w sprawie możliwości przedłużenia trasy pociągów przewoźnika z Lichkova do Ústí nad Orlicí. Takie rozwiązanie spowodowałoby, że pociągi Kolei Dolnośląskich z Wrocławia wjeżdżałyby 35 kilometrów dalej wgłąb Czech, docierając do ważnej stacji węzłowej na linii kolejowej 010. W Uściu nad Orlicą możliwa jest przesiadka na szereg bezpośrednich połączeń, jak choćby na pociągi do Pragi, Brna czy Ołomuńca, więc de facto stacja ta byłaby dla pasażerów z Dolnego Śląska niejako oknem na Czechy.

Trudno powiedzieć, kiedy poznamy odpowiedź na pytanie, czy takie pociągi mają szansę pojawić się na trasie i kiedy możemy się tego spodziewać. Warto zauważyć, że polska delegacja przyjechała na spotkanie do Uścia nad Orlicą... nowoczesnym pociągiem Kolei Dolnośląskich!

fot. Koleje Dolnośląskie

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Anonimowe komentarze nie będą akceptowane